خانه / آموزش / آموزش خیاطی / ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

عضویت در کانال تلگرام تی مدل (برای آموزش عضویت اینجا کلیک کنید)


عضویت در صفحه اینستاگرام تی مدل (برای آموزش عضویت اینجا کلیک کنید)


___________________________________________________________________


برس پاک کننده پوست اسپا فکس spa-fx
قابل استفاده برای تمام نقاط بدن

مقاوم در برابر آب و قابل استفاده در حمام و دوش

w

به آرامی سلول های پوست مرده را از بین می برد

ضد آب و بی سیم!

قیمت :55,000 تومان

buy


___________________________________________________________________


گن لاغری هوک دار شنی

شکم بند فرم دهنده و لاغری

w

مناسب جهت استفاده در زمان تمرین ورزشی پیاده روی و..

مناسب جهت استفاده زیر لباس بعنوان گن

کاهش یک تا دو سایز بلافاصله بعد از پوشیدن

فرم گرفتن کمر پس از استفاده مداوم

آب شدن و از بین رفتن چربی در ناحیه شکمی در نتیجه استفاده مداوم

قیمت :30,000 تومان

buy


___________________________________________________________________


گن زیپی sculpting

ساخته شده از مواد قوی و بادوام مانند لاتکس و اسپیندکس

دارای ساختار flexi-boning برای لاغری کمر و ایجاد ظاهری صاف.

w

ایده آل برای ورزش و یا استفاده روزانه

وضعیت بدن را اصلاح و فشرده می کند.

قیمت :35,000 تومان

buy


___________________________________________________________________


ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

برای ادامه این مبحث به آموزش تکمیلی بالاتنه مراجعه کنید

مرحله هفتم کنترل الگو جلو و پشت

۱ ـ کنترل کمر : فاصله مابین ساسون ها را در جلو و پشت اندازه زده با اندازه ای که از کمر فرد گرفته ایم مقایسه می کنیم ( نصف کمر ) پس اگر اندازه اصلی با اندازه الگو فرق داشت تفاضل این دو اندازه را با ید تقسیم بر ۹ نمود و از نقاط T ، V ، ۱۳ ، ۱۴ ،۱۱ ، ۱ ، ۴ ، ۳ ، ۲ ( کلیه اطراف ساسون ها ) کم و یا به آنها اضافه نمود .

اگر اندازه نصف کمرفرد از اندازه الگو بیشتر بود یعنی کمر فرد از الگو بزرگ تر است پس ساسون ها را تنگ تر کرده و به خط پهلو در کمر اضافه می کنیم . اگر این اختلاف تا ۲ سانت بود می توانیم فقط ساسون کوچک در جلو بالاتنه را حذف کنیم

و اگر اندازه کمر شخص از اندازه الگو کمتر بود یعنی کمر فرد از الگو باریک تر است ، ساسون ها را گشاد تر کرده و کمر را گود تر می کنیم

۲ ـ کنترل باسن کوچک : بعضی افراد شکم برآمده یا تو رفته دارند در این قسمت ما آن را تنظیم می کنیم . فاصله مابین ساسون ها را اندازه زده و با نصف اندازه ای که از باسن کوچک فرد داریم مقایسه می کنیم . همانند کنترل کمر اگر اندازه باسن فرد از الگو بیشتر بود ساسون ها را نازک تر کرده و از پهلو ها کمی خارج می شویم . و اگر اندازه باسن شخص از الگو کمتر بود ساسون ها را گشاد تر می کنیم .

۳ ـ کنترل حلقه آستین : حلقه جلو و پشت را در حالیکه متر را بشکل ایستاده قرار داده ایم اندازه می گیریم و با هم جمع میکنیم . اگر اندازه ای که از الگو بدست می آوریم از اندازه ی حلقه آستین فرد کمتر یا بیشتر بود اینگونه عمل می کنیم : از ۱ تا حد اکثر ۳ سانت ساسونی در حلقه جلو مابین O و L’ ایجاد میکنیم و به شکل هلال به نوک سینه می رسانیم . اگر حلقه الگو کوچک تر از حلقه فرد باشد این ساسون باز شده تکه ای کاغذ زیر آن می چسبانیم ( توجه داشته باشید ساسون سر شانه قبلا برش خورده باشد )

در صورتیکه حلقه الگو بزرگ تر از حلقه فرد باشد این ساسون را بسته و می چسبانیم

۴ ـ کنترل کنفرماسیون یا پیکره :

اول : کنفرماسیون گرفته شده از فرد را تقسیم بر ۲ میکنیم .

دوم : روی الگو ، گردن پشت را با متر ایستاده اندازه گیری می کنیم .

سوم : پنس سرشانه جلو را می بندیم .( توجه داشته باشید بااین کار الگو چروک می خورد که هیچ مسئله ای نیست )

چهارم : متر را باندازه پشت گردن اندازه گرفته شده از نقطه M بالاتر برده ( نقطه ف ) و دنباله آن را به نقطه O در کارور جلو رسانده و بعد آن را باز ادامه داده و به سر خط کمر کنترل شده می رسانیم ( نقطه ص) (همانند شکل طریقه اندازه زدن کنفرماسیون )

ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

اگر اندازه بدست آمده با نصف کنفرماسیون فرد تفاوت داشت اینگونه عمل میکنیم : خطی از زیر حلقه به نوک سینه وصل می کنیم . اگر اندازه بدست آمده از نصف کنفرماسیون فرد بیشتر بود ساسونی از ۱ سانت تا حد اکثر ۳ سانت ایجاد کرده و آنها را روی هم می آوریم و اگر این اندازه کمتر از نصف کنفرماسیون شخص بود این ساسون را حد اکثر تا ۳ سانت باز کرده و زیر آن کاغذ می چسبانیم . و بعد ساسون بسته شده سر شانه را باز می کنیم .

۵ ـ جفت کردن از کمر تا زیر حلقه آستین : قد جلو و پشت فرد را با هم جمع کرده هر چه شد بر ۴ تقسیم می کنیم این اندازه را روی کمر در پهلو گذاشته و هر قدر بالاتر از حلقه رفت یا پایین تر از آن آمد در خط پهلو جلو و پشت علامت می کذاریم . و حلقه را دو باره رسم می کنیم

۶ ـ جفت کردن از زیر حلقه آستین تا سر شانه :

اول : ساسون های سر شانه پشت و جلو را می بندیم و می چسبانیم تا باز نشود

دوم : سر شانه های پشت و جلو را به یکدیگر می چسبانیم طوریکه حلقه های گردن ( نقاط M و H ) کنار هم قرار گیرد و حلقه های آستین ( نقاط N و H’ ) نیز کنار هم باشند

سوم : پهلو پشت (خط J’ ۱) و پهلوجلو ( خطL’ ۱۱) را از کمر جفت هم می گذاریم سپس تا زیر حلقه و دور تا دور گردی حلقه را با هم جفت میکنیم وسط دو سر شانه را روی حلقه آستین بدست می آوریم از نقطه بدست آمده خطی مستقیم به سمت سرشانه گردن ( نقاط M و H در الگو) می کشیم. سر شانه جدید بدست می آید (معمولا این سرشانه حدود ۱ سانت از عقب به جلو هدایت می شود )با این کار حلقه آستین جلو و پشت نیز یک اندازه می شوند .

ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

جفت کردن از زیر حلقه آستین تا سر شانه

در اینجا پاترون قالب تن کامل می شود ولی برای آنکه بتوانیم آن را به لباس تبدیل کنیم کار زیر را انجام می دهیم

۷ ـ اِمان شوردومُد: از زیر حلقه آستین پشت و جلو هر کدام ۲ سانتی متر پایین آمده و یک سانت و نیم (۱/۵ سانت) بیرون می رویم و نقطه بدست آمده را به سر خط کمر کنترل شده می رسانیم و حلقه را اصلاح می کنیم . با اینکار حلقه کمی گشاد تر شده و لباس به زیر بغل نمی چسبد .
ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

امان شور دو مد

نکته آخر آنکه با استفاده از خط کش های منحنی کمر به سمت باسن بزرگ را حدود ۳ میلیمتر به سمت بیرون انحنا می دهیم و از زیر بغل تا کمر را همان ۳ میلیمتر به سمت داخل انحنا می دهیم

در نهایت الگوی کامل شده شبیه به عکس پایین خواهد بود :

ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

الگو های ویژه برای اندام های خاص ( استثناءات)

یک خیاط همان طور که مشغول اندازه گیری است باید به نوع اندام و ایراد های اندامی فرد مورد نظرش توجه داشته باشد و آنها را در کنار اندازه هایش یاد داشت کند تا هنگام الگو کشی بتواند الگوی دقیق تری رسم کند . در اندام شناسی خیاطی اشاره شد که بعضی اندام ها دارای شکل های خاصی هستند مثل شکل گلابی یا سیب ؛ ساعت شنی ، الماسی شکل و … در این قسمت برخی از ایراد های اندامی را که می توان از ابتدا در الگو بر طرف نمود بیان می کنیم . استثناءشماره ۱ را در هنگام رسم الگوی پشت بیان کردیم و بقیه را در این قسمت توضیح می دهیم .

استثناء شماره ۲ : اختلاف زیاد قد بالاتنه جلو و پشت

وقتی اختلاف قد بالاتنه جلو و پشت بیش از ۷ سانت باشد ابتدا الگو را با همان اختلاف ۷ سانت می کشیم و کنترل می کنیم در انتهای کار اعمال زیر را که به آنها ووتاژ گفته می شود انجام می دهیم به عبارتی ووتاژ عملی است که برای بالاتنه های پشت بلند صورت می گیرد .

بالاتنه پشتی که خیلی بلند تر از جلو است نشان دهنده قوز و برجستگی در پشت است پس ابتدا بین خط گردن و کارور خطی موازی کارور رسم نموده و آن را تا نزدیک حلقه آستین برش می دهیم طوری که در قسمت حلقه آستین الگو از هم جدا نشود سپس باندازه اختلافی که بیش از ۷ سانت باقی مانده فضا را باز می کنیم ( نارنجی رنگ ) و در قسمت حلقه آستین هم حدود ۱ سانت حلقه پشت را روی هم می آوریم تا حلقه آستین در هنگام دوخت دچار لقی و پُق زدن نشود . مانندتصویر شماره ۴ الف

ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

استثنا شماره ۳ : سینه بزرگ تر از باسن بزرگ

این نوع اندام ها که به اندامهای V شکل و یا ورزشکارانه معروف هستند دور سینه بزرگ تر از باسن بزرگ است و کارور و سرشانه نیز از حالت عادی بزرگ تر هستند

برای رفع ایراد در الگوی این نوع اندام ها الگو را بر اساس اندازه دور سینه می کشیم و و بعد در قسمت ساسون زیر سینه روی خط باسن بزرگ در جلو و ساسون پشت روی خط باسن بزرگ در پشت باندازه نصف اختلاف دور سینه و باسن بزرگ تقسیم بر ۴ از طرفین نقاط S درجلو و نقطه ۵ درپشت می گیریم .

ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

استثناء شماره ۴ : سینه برجسته

خیاط هنگام اندازه گیر ی متوجه میشود اگر چه ممکن است اختلاف سینه و باسن بزرگ متعادل ( حدود ۵ سانت باسن بزرگ از سینه بزرگ تر ) باشد اما در جلو برجستگی سینه خیلی بیشتر نمود دارد به این حالت اصطلاحاً سینه بر جسته می گویند

برای رفع این ایراد اندامی برشی عمودی در قسمت ساسون سر شانه و زیر سینه ایجاد می کنیم همچنین از نوک سینه به سمت پهلو و به سمت جلو برش های افقی می زنیم بطوری که الگو از هم جدا نشود جز در قسمت پهلو . سپس در قسمت نوک سینه باندازه ای که فکر می کنیم لازم است از ۱ تا ۳سانت فضا ایجاد می کنیم .

همانطور که در شکل دیده می شود فضای رنگی فضای اضافه شده است و خطوط نقطه چین آبی رنگ خطوط اصلاح شده است زیرا وقتی شما الگو را از هم باز می کنید خط جلو سینه و باسن و پهلو دچار شکست می شوند که باید اصلاح شوند . همچنین خطوط نقطه چین سیاه ساسون های قبلی شما را نشان می دهند و همانطور که درشکل پیدا است الگو در قسمت گمر گشاد شده که هنگام دوخت باید این گشادی گرفته شود تا کمر گشاد نشود .

ادامه آموزش تکمیلی بالاتنه

استثناء شماره ۵ : باسن برجسته تر از پشت

این ویژگی مربوط به کسانی است که بزرگی باسن انها در پشت جمع شده و شکم بزرگی ندارند . در این حالت تغییرات الگو درقست پشت فقط اعمال می شود به این ترتیب که اول برشی را از سمت پایین ساسون پشت به سمت کمر ایجاد میکنیم سپس برش را به سمت پهلو و وسط پشت ادامه می دهیم به نحوی که الگو در قسمت پهلو و پشت از هم باز نشود سپس در قسمت باسن باندازه ای که باسن برجسته است فضا و گشادی ایجاد میکنیم . قسمت رنگی در تصویر قسمت گشاد شده است و نقطه چین های آبی رنگ اصلاح خطوط پهلو و پایین است .

در صورتی که نخواهیم وسط پشت درز بخورد گودی ایجاد شده در وسط پشت را به ساسونها منتقل می کنیم به این ترتیب که وسط پشت را در راستای دو لای پارچه قرار داده و مقدار گشادی که در گودی کمر هست را اندازه گرفته و به دو طرف ساسون اضافه می کنیم به این ترتیب ساسون ها پهن تر می شوند . اریب قسمت پایین وسط پشت را هم صاف کرده و از پهلو اضافه می گذاریم .

ادامه آموزش تکمیلی بالاتنهمنبع : طراحی و دوخت ودیعه

مشاهده بیشتر

انواع لایی و موارد مصرف آن

انواع لایی و موارد مصرف آن

انواع لایی و موارد مصرف آن انواع لایی و موارد مصرف آن هدف از چسباندن …

قالب کیک چدنی

ماهیتابه چند قسمتی

تابه با محفظه بندی تفکیک شده

سرخ کردن . گریل کردن . کباب کردن مواد

قيمت فقـط : 75/000 تـومان

buy


___________________________________________________________________


دستگاه ماست ساز الکتریکی Yogurt Maker

بدنه داخلی تمام استیل

ماست ساز ، ماست میوه ای

rakht

ابعاد: 16*24 سانتی متر

قيمت فقـط : 30.000 تـومان

buy


___________________________________________________________________


گن سوتین فرم دهنده سینه اسلیم لیفت آه برا اصل

(محصولی بی نظیر برای خوش فرم کردن سینه خانم ها و جلوگیری از افتادگی آنها)

یکی دیگر از خصوصیات بسیار جالب این محصول حس خوب راحتی آن می باشد

negin

تا ۲ سايز بالاتر کش مي آيد و خودش را به قالب بدن شما در مي آورد

قيمت فقـط : 30.000 تـومان

buy


___________________________________________________________________


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در کانال تلگرام دورهمی
دریافت مطالب و فیلم های جذاب ، تفریحی ، تنها با عضویت در کانال دورهمی
با عضویت در کانال دورهمی ، جدیدترین اخبار جنجالی و گیفت ها و تصاویر و فیلم های جدید را در تلگرام خود دریافت کنید.